7 maja – Piąta Niedziela Wielkanocna

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI – MAJ

1. W niedzielę 7 maja – PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – Msze Święte 8:00 i 11:00. Litania Loretańska ku czci NMP. 10:30. Po obu Mszach Świętych zmiana tajemnic różańcowych.

1a. Początek nowenny do św. Andrzeja Boboli. Módlmy się, aby został jednym z Głównych Patronów Polski. Módlmy się o pokój w Polsce i na świecie.

2. W poniedziałek 8 maja – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski – Msze Święte o godz. 8:00 i 18:00, wieczorna z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny.

2a. W poniedziałek 8 maja – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski – odpust w Uhercach Mineralnych o godz. 11:00.

3. We wtorek 9 maja – wspomnienie św. Pachomiusza Starszego, pustelnika oraz św. Katarzyny Mammolini, dziewicy – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

4. W środę 10 maja – św. Jana z Avili, prezbitera i doktora Kościoła oraz bł. Beatrycze d’Este, mniszki – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

5. W czwartek 11 maja – wspomnienie św. Ignacego z Laconi, zakonnika – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

6. W piątek 12 maja – wspomnienie świętych męczenników Nereusza i Achillesa oraz św. Pankracego, męczennika – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

7. W sobotę 13 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej oraz św. Serwacego, biskupa – Msza Święta z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

8. W niedzielę 14 maja – SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – Msze Święte 8:00 i 11:00. Litania Loretańska ku czci NMP 10:30.

9. Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich 7 Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej. Przedstawicielem Ojca Świętego będzie kard. Marcello Semeraro, Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY PRZEMYSKIEO KS. ABP ADAMA SZALA

SŁUDZY BOŻY – RODZINA ULMÓW Z MARKOWEJ…

https://ulmowie.pl/