20 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. W niedzielę 20 listopada – NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30. Za odmówienie Aktu zawierzenia Chrystusowi Królowi można zyskać odpust zupełny.

1a. W niedzielę 20 listopada – odpust ku czci św. Rafała Kalinowskiego patrona Kościoła w Rajskim, uroczysta Msza Święta o godz. 12:00.

1b. Listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych, refleksji – co po nas zostanie. Módlmy się za naszych bliskich zmarłych, dalszą rodzinę, znajomych, dzieci nie narodzone, dusze w czyśćcu cierpiące – ofiarowane odpusty, Komunia Święta, modlitwa są ratunkiem dla dusz, które jeszcze nie osiągnęły Życia Wiecznego.

1c. Odpust jest darowaniem kar za grzechy odpuszczone wcześniej w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Odpust można zyskiwać pod warunkiem przyjęcia Komunii Świętej, modlitwy w intencjach, w których modli się Ojciec Święty (Za dzieci, które cierpią: Módlmy się, aby dzieci, które cierpią – te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty – miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.), nawiedzenie cmentarza i modlitwy za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest też brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

1d. Drogim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za pomoc w pełnym sfinansowaniu prac konserwatorskich w Prezbiterium.

Korzystając ze sprzyjającej pogody rozpoczęliśmy kolejne działania – są to prace przygotowawcze do ułożenia wokół Kościoła chodnika z kamienia rzecznego. Całe zadanie jest wycenione na 200.000 zł. Każdy dar serca przekazany do skarbonek w Kościele lub na konto Parafii jest wielkim wsparciem dla naszej Wspólnoty liczącej 230 wiernych.

Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie BÓG ZAPŁAĆ.

WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH
Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50; 38-610 Polańczyk
Bank Nowy S.A., Oddział Lesko 17 8642 1012 2003 1201 9577 0001
„ofiara na cele kultu religijnego” – takie wpłaty można odliczać przy rozliczeniu PIT.

2. W poniedziałek 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania NMP – Msza Święta o godz. 8:00.

3. We wtorek 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – Msza Święta o godz. 8:00.

3a. We wtorek 22 listopada – odbiór prac konserwatorskich związanych z odnowieniem Ołtarza Głównego.

3b. We wtorek 22 listopada – nabożeństwo ku czci św. Rity w Czarnej k. Lutowisk.

4. W środę 23 listopada – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika – Msza Święta o godz. 17:00.

5. W czwartek 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy – Msza Święta o godz. 8:00.

6. W piątek 25 listopada – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy – Msza Święta o godz. 17:00.

7. W sobotę 26 listopada – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera – Msza Święta o godz. 17:00.

8. W niedzielę 27 listopada – I NIEDZIELA ADWENTU – rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30.