12 grudnia – III NIEDZIELA ADWENTU – RADUJCIE SIĘ, PAN JEST BLISKO

2021 ROK ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA W ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

MODLITWA O WSTAWIENNICTWO ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA

Boże, Miłości nieskończona, Ty powołałeś świętego Józefa Sebastiana, biskupa, do współpracy w dziele zbawienia ludzi, aby słowem, pismem i przykładem prowadził wiernych do Ciebie przez Najświętsze Serce Jezusa, źródło życia i świętości. Spraw, abyśmy na jego wzór coraz pełniej żyli Tobą i szerzyli Królestwo Twojej miłości wśród naszych braci. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

P. Święty Ojcze Józefie Sebastianie.

W. Módl się za nami!

2021 – Rok św. Józefa Sebastiana Pelczara w Archidiecezji Przemyskiej

2021 – 100 rocznica poświęcenia Polski – Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

2021 – Rok św. Józefa

2021 – Rok św. Jakuba Apostoła – odkrywajmy szlaki CAMINO

2021 – BŁOGOSŁAWIONY KS. STEFAN KARD. WYSZYŃSKI

12 WRZEŚNIA 2021 – BEATYFIKACJA KS. STEFANA KARD. WYSZYŃSKIEGO i MATKI ELŻBIETY RÓŻY CZACKIEJ

12 grudnia – III NIEDZIELA ADWENTU – RADUJCIE SIĘ, PAN JEST BLISKO

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 3, 10-18

Gdy Jan nauczał nad Jordanem, pytały go tłumy: «Cóż mamy czynić?» On im odpowiadał: «Kto ma dwie suknie, niech się podzieli z tym, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni».

Przyszli także celnicy, żeby przyjąć chrzest, i rzekli do niego: «Nauczycielu, co mamy czynić?» On im powiedział: «Nie pobierajcie nic więcej ponad to, co wam wyznaczono».

Pytali go też i żołnierze: «a my co mamy czynić?» On im odpowiedział: «Na nikim pieniędzy nie wymuszajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na waszym żołdzie».

Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w swych sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: «Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem. Ma on wiejadło w ręku dla oczyszczenia swego omłotu: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym».

Wiele też innych napomnień dawał ludowi i głosił dobrą nowinę.

więcej: Niezbędnik Katolika: https://niezbednik.niedziela.pl/

ROZWAŻANIE DO EWANGELII:

Jaka jest różnica między chrztem „wodą”, a chrztem „Duchem Świętym i ogniem”? Różnica polega na zaangażowaniu Boga. Chrzest „wodą” to tylko ludzka aktywność. Chrzest „Duchem Świętym” to aktywność Boga, na którą człowiek przyzwala.

Mieczysław Łusiak SJ

Źródło: DEON.PL

MODLITWY W INTENCJI OJCZYZNY

Litania Narodu Polskiego

Modlitwa za Ojczyznę św. Piotra Skargi

Modlitwa za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli

Modlitwa o pokój

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W niedzielę 12 grudnia, III Niedziela Adwentu – Radujcie się, Pan jest blisko, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30. Dziś można nabyć świece CARITAS. z których ofiara przeznaczona jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

1a. Warto zapoznać się z Listem Arcybiskupa Adama Szala – List-Pasterski-Abp.-Adama-Szala-na-I-niedziele-Adwentu

1b. Nakarmieni, umocnieni Najświętszym Ciałem i Krwią Pana Jezusa jesteśmy gotowi do realizacji hasła nowego roku duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa” – by iść do świata – do naszych rodzin, środowisk pracy – niech Duch Święty prowadzi i daje moc budowania jedności i pokoju. Módlmy się za siebie nawzajem o potrzebne Łaski Boże, siły i zdrowie, a także czynienie dobra na czas Adwentu. W rodzinie i sąsiadom nieśmy pokój i radość i Błogosławieństwo Boże.

2. W poniedziałek 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, 40 rocznica ogłoszenia stanu wojennego (w 1981 r), Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00. Modlić się będziemy za ofiary stanu wojennego i wszystkich walczących o wolną Polskę.

3. We wtorek 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża – prezbitera i Doktora Kościoła, mistyka i reformatora zakonu Karmelitów Bosych, Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

4. W środę 15 grudnia, Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00, SPOWIEDŹ ŚWIĄTECZNA W GÓRZANCE od GODZ 15:00.

5. W czwartek 16 grudnia, wspomnienie bł. Marii od Aniołów – Karmelitanki, Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00. Początek nowenny do Dzieciątka Jezus.

6. W piątek 17 grudnia, 85 rocznica urodzin Ojca Świętego Franciszka – prośby Pana Boga o potrzebne Łaski Boże dla Papieża, Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00. Od 17 do 24 grudnia przeżywamy czas WIELKICH ANTYFON – zaczynających się od słowa „O” – O MĄDROŚCI (o Sepiensa), O BOŻE JAHWE ( o Adonai), O KORZENIU JESSEGO (o Redix) ….

7. W sobotę 18 grudnia, wspomnienie świętych Paweł Mi, Piotr Doung-Lac i Piotr Truat – męczenników z Wietnamu Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

8. W niedzielę 19 grudnia, IV Niedziela Adwentu – Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30. Rozprowadzane będą opłatki na stół wigilijny. W tym dniu 210 rocznica urodzin Ks. Adama Bieleckiego – urodzonego w Górzance,

9. Z całego serca DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OFIARODAWCOM, za wsparcie prac konserwatorskich prowadzonych w 2021 r. Wszystkim Ofiarodawcom życzymy Błogosławieństwa Bożego „W drodze do Betlejem” jak głosi hasło na adwent dla dzieci z Gościem Niedzielnym, a także realizacji hasła nowego roku duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa” – niech Duch Święty prowadzi i daje moc budowania jedności i pokoju w świecie, miejscu pracy, rodzinach.  Zapewniamy o naszej modlitwie.

Pamiętajcie o naszej maleńkiej bieszczadzkiej Parafii, byśmy mogli realizować następne prace konserwatorskie od wiosny 2022 roku.

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50; 38-610 Polańczyk
Bank Nowy S.A.
17 8642 1012 2003 1201 9577 0001