28 listopada – I NIEDZIELA ADWENTU

INTENCJE PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY – LISTOPAD 2021

Intencja powszechna: Osoby cierpiące na depresję

Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo burnout znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

Módlmy się w intencji Ojca Świętego Franciszka!

Módlmy się w intencjach Ojca Świętego Franciszka!

2021 ROK ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA W ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

MODLITWA O WSTAWIENNICTWO ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA

Boże, Miłości nieskończona, Ty powołałeś świętego Józefa Sebastiana, biskupa, do współpracy w dziele zbawienia ludzi, aby słowem, pismem i przykładem prowadził wiernych do Ciebie przez Najświętsze Serce Jezusa, źródło życia i świętości. Spraw, abyśmy na jego wzór coraz pełniej żyli Tobą i szerzyli Królestwo Twojej miłości wśród naszych braci. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

P. Święty Ojcze Józefie Sebastianie.

W. Módl się za nami!

2021 – Rok św. Józefa Sebastiana Pelczara w Archidiecezji Przemyskiej

2021 – 100 rocznica poświęcenia Polski – Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

2021 – Rok św. Józefa

2021 – Rok św. Jakuba Apostoła – odkrywajmy szlaki CAMINO

2021 – BŁOGOSŁAWIONY KS. STEFAN KARD. WYSZYŃSKI

12 WRZEŚNIA 2021 – BEATYFIKACJA KS. STEFANA KARD. WYSZYŃSKIEGO i MATKI ELŻBIETY RÓŻY CZACKIEJ

28 listopada – I NIEDZIELA ADWENTU

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza 21, 25-28. 34-36

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec huku morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi.

Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym».

więcej: Niezbędnik Katolika: https://niezbednik.niedziela.pl/

ROZWAŻANIE DO EWANGELII:

Unikniemy „tego wszystkiego, co ma nastąpić” jeśli będziemy czuwać i nieustannie się modlić. Jak to możliwe? Modlitwa wprowadza nas w rzeczywistość, którą odsłoni koniec świata. Kiedy modlimy się, to już właściwie doświadczamy końca świata. Ten świat bowiem kończy się, gdy zaczyna się bliskość z Bogiem. Aby spotkać się z Bogiem trzeba przekroczyć granice tego świata, a więc wyjść poza jego koniec. Uczniowie Pana Jezusa mają zupełnie inny stosunek do końca świata – są z nim obeznani i oswojeni. Warto więc być uczniem Jezusa.

Mieczysław Łusiak SJ

Źródło: DEON.PL

CHRZEŚCIJAŃSKIE SPOSOBY POMOCY ZMARŁYM

SONY DSC

– Ofiarowanie Mszy Świętej, najlepiej z przyjęciem Komunii Świętej.

– Ofiarowanie odpustów.

– Różne rodzaje modlitwy: Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litanie, itp.

– Ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków.

– Naśladowanie dobrych cech zmarłych.

– Roztropna troska o estetykę grobu.

Nadmiar zniczy i kwiatów niczego zmarłym nie daje. Pomagajmy zmarłym na sposób teologiczny, ekologiczny, ekonomiczny i estetyczny. Nie dopuśćmy, by groby naszych bliskich po kilku dniach stawały się śmietnikiem. Unikajmy sztucznych kwiatów, bo są nie ekologiczne.

MODLITWY W INTENCJI OJCZYZNY

Litania Narodu Polskiego

Modlitwa za Ojczyznę św. Piotra Skargi

Modlitwa za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli

Modlitwa o pokój

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W niedzielę 28 listopada – I NIEDZIELA ADWENTU, rozpoczynamy nowy rok kościelny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”, motto biblijne: „ten kto Mnie spożywa, będzie żył przez Mnie” (Jan 6,57). Msze Święte w Górzance o godz. 8:00, 11:00 i 13:00 – pogrzebowa za śp. Małgorzatę Rajchel, Różaniec o godz. 10:30. Módlmy się za siebie nawzajem o potrzebne Łaski Boże, siły i zdrowie, a także czynienie dobra na czas Adwentu. W rodzinie i sąsiadom nieśmy pokój i radość i Błogosławieństwo Boże.

1b. Nakarmieni, umocnieni Najświętszym Ciałem i Krwią Pana Jezusa jesteśmy gotowi do realizacji hasła nowego roku duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa” – by iść do świata – do naszych rodzin, środowisk pracy – niech Duch Święty prowadzi i daje moc budowania jedności i pokoju.

2. W poniedziałek 29 listopada, wspomnienie bł. męczenników Dionizego i Redempta – Karmelitów ewangelizujących w Indiach na pocz. XVII w., Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

2a. Od 29 listopada do 7 grudnia – módlmy się nowenną przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

2b. Rozważ podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – od 8 grudnia 2021 (Niepokalanego Poczęcia Maryi) do 8 września 2022 – Narodzin Maryi.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – możesz uratować dziecko, którego życie jest zagrożone.

3. We wtorek 30 listopada, święto św. Andrzeja Apostoła, Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

4. W środę 1 grudnia, wspomnienie bł. Karola de Foucauld, Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

5. W czwartek 2 grudnia, Pierwszy Czwartek Miesiąca – dzień modlitw w intencji Kapłanów Archidiecezji oraz Alumnów Seminarium Duchownego w Przemyślu, wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego oraz bł. Blanki Kastylijskiej, Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

6. W piątek 3 grudnia, Pierwszy Piątek Miesiąca, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego (dzień imienin śp. ks. Franciszka Rząsy), Spowiedź od godz. 16:00, Msza Święta z Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17:00.

7. W czwartek 4 grudnia, Pierwsza Sobota Miesiąca, wspomnienie św. Jana Damasceńskiego oraz św. Barbary męczennicy, Msza Święta z Różańcem Fatimskim o godz. 17:00.

8. W niedzielę 5 grudnia, II Niedziela Adwentu, XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30. Po obu Mszach Świętych zmiana Tajemnic Różańcowych.

9. Z całego serca DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OFIARODAWCOM, za wsparcie prac konserwatorskich prowadzonych w 2021 r. Wszystkim Ofiarodawcom życzymy Błogosławieństwa Bożego „W drodze do Betlejem” jak głosi hasło na adwent dla dzieci z Gościem Niedzielnym, a także realizacji hasła nowego roku duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa” – niech Duch Święty prowadzi i daje moc budowania jedności i pokoju w świecie, miejscu pracy, rodzinach.  Zapewniamy o naszej modlitwie.

Pamiętajcie o naszej maleńkiej bieszczadzkiej Parafii, byśmy mogli realizować następne prace konserwatorskie od wiosny 2022 roku.

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50; 38-610 Polańczyk
Bank Nowy S.A.
17 8642 1012 2003 1201 9577 0001