21 listopada – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

INTENCJE PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY – LISTOPAD 2021

Intencja powszechna: Osoby cierpiące na depresję

2021 ROK ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA W ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

MODLITWA O WSTAWIENNICTWO ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA

Boże, Miłości nieskończona, Ty powołałeś świętego Józefa Sebastiana, biskupa, do współpracy w dziele zbawienia ludzi, aby słowem, pismem i przykładem prowadził wiernych do Ciebie przez Najświętsze Serce Jezusa, źródło życia i świętości. Spraw, abyśmy na jego wzór coraz pełniej żyli Tobą i szerzyli Królestwo Twojej miłości wśród naszych braci. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

P. Święty Ojcze Józefie Sebastianie.

W. Módl się za nami!

2021 – Rok św. Józefa

2021 – Rok św. Jakuba Apostoła – odkrywajmy szlaki CAMINO

2021 – BŁOGOSŁAWIONY KS. STEFAN KARD. WYSZYŃSKI

21 listopada – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Słowa Ewangelii według Świętego Jana 18, 33b-37

Piłat powiedział do Jezusa: «Czy Ty jesteś Królem żydowskim?»

Jezus odpowiedział: «Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?»

Piłat odparł: «Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Co uczyniłeś?»

Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd».

Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?»

Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu».

Jezus miał problem z odpowiedzią na pytanie czy jest królem. Nie dlatego, że nim nie jest, albo że nie chciał się do tego przyznać, ale dlatego, że ludzie (w tym Piłat) nie rozumieją co znaczy być królem. My mamy dziwne pojęcie o królowaniu. Polega ono na okazywaniu wyższości i na wymaganiu, by ją respektowano. Tymczasem królowanie (panowanie) w oczach Boga to coś zupełnie innego – to troska o poddanych. Zresztą termin „poddany” nie oznacza „uległy”, „zależny”, czy coś w tym rodzaju. Oznacza „poddany opiece”. Jeśli nie poddamy się Bogu, On nie będzie mógł troszczyć się o nas.

Jeśli chcemy czuć się bezpieczni, uznajmy Chrystusa za swojego króla i słuchajmy Jego głosu.

CHRZEŚCIJAŃSKIE SPOSOBY POMOCY ZMARŁYM

– Ofiarowanie Mszy Świętej, najlepiej z przyjęciem Komunii Świętej.

– Ofiarowanie odpustów.

– Różne rodzaje modlitwy: Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litanie, itp.

– Ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków.

– Naśladowanie dobrych cech zmarłych.

– Roztropna troska o estetykę grobu.

Nadmiar zniczy i kwiatów niczego zmarłym nie daje. Pomagajmy zmarłym na sposób teologiczny, ekologiczny, ekonomiczny i estetyczny. Nie dopuśćmy, by groby naszych bliskich po kilku dniach stawały się śmietnikiem. Unikajmy sztucznych kwiatów, bo są nie ekologiczne.

1. W niedzielę 21 listopada – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, Msze Święte w Górzance o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30. Odpust w Rajskiem ku czci św. Rafała Kalinowskiego o godz. 12:00.

1a. Listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych, refleksji – co po nas zostanie. Módlmy się za naszych bliskich zmarłych, dalszą rodzinę, znajomych, dzieci nie narodzone, dusze w czyśćcu cierpiące – ofiarowane odpusty, Komunia Święta, modlitwa są ratunkiem dla dusz, które jeszcze nie osiągnęły Życia Wiecznego.

1b. Odpust jest darowaniem kar za grzechy odpuszczone wcześniej w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Odpust można zyskiwać pod warunkiem przyjęcia Komunii Świętej, modlitwy w intencjach, w których modli się Ojciec Święty (Intencja powszechna: Osoby cierpiące na depresję; Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo burnout znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.), nawiedzenie cmentarza (nawet nieczynnego) i modlitwy za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest też brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA – CODZIENNIE po MSZY ŚWIĘTEJ.

2. W poniedziałek 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, 14 rocznica śmierci Ks. Wiktora Obrockiego z Polańczyka – Mszy Świętej nie będzie.

2a. Nabożeństwo ku czci św. Rity w Czarnej k. Lutowisk o godz. 17:00.

3. We wtorek 23 listopada – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika oraz wspomnienie św. Kolumbana, opata – Mszy Świętej nie będzie.

4. W środę 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy – Msza Święta o godz. 17:00.

5. W czwartek 25 listopada – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy – Msza Święta o godz. 17:00. Montaż górnej części ołtarza z obrazem św. Marii Magdaleny po przeprowadzeniu prac konserwatorskich.

6. W piątek 26 listopada – Msza Święta o godz. 8:00.

7. W sobotę 27 listopada – Msza Święta o godz. 17:00.

8. W niedzielę 28 listopada – I NIEDZIELA ADWENTU, rozpoczynamy nowy rok kościelny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”, motto biblijne: „ten kto Mnie spożywa, będzie żył przez Mnie” (Jan 6,57). Msze Święte w Górzance o godz. 8:00 i 11:00, Różaniec o godz. 10:30. Módlmy się za siebie nawzajem o potrzebne Łaski Boże, siły i zdrowie, a także czynienie dobra na czas Adwentu.

9. Konserwatorki kończą prace nad odnowieniem polichromii na południowej ścianie nawy. Do końca LISTOPADA konieczne jest rozliczenie prac. Każda OFIARA wspomaga Parafię. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto Parafii (poniżej). OFIARODAWCOM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE I PAMIĘTAMY O KAŻDYM W MODLITWIE. Ofiary zatytułowane „na cele kultu religijnego” można odliczać od podatku PIT. Numer konta bankowego Parafii: Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy BFG S.A.