29 listopada – I niedziela Adwentu

29 listopada – I niedziela adwentu

Słowa Ewangelii według Świętego Marka 13, 33-37

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. zostawił swój dom, powierzył swym sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał.

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!»

więcej: Niezbędnik Katolika: https://niezbednik.niedziela.pl/

ROZWAŻANIE:

W świętym czuwaniu kryje się ostrzeżenie i nadzieja. Ostrzeżenie, że możemy przegapić wielką sprawę, nadzieja, że Bóg chce się nami posługiwać.

Czuwajmy nawet wtedy, gdy się przedłuża Jego nieobecność i mogłoby się wydawać, że nie przyjdzie. Kiedy myślimy o Bogu, starajmy się tak zachowywać jak zakochani, którzy stale czekają na spotkanie, telefon, rozmowę, najmniejszy upominek. Kto kocha, czeka na ukochanego. Czasem oczekiwanie jest już miłością.

Czekanie

Popatrz na psa uwiązanego przed sklepem
o swym panu myśli
i rwie się do niego
na dwóch łapach czeka
pan dla niego podwórzem łąką lasem domem
oczami za nim biegnie
i tęskni ogonem
pocałuj go w łapę
bo uczy jak na Boga czekać

ks. Jan Twardowski

ŹRÓDŁO: https://www.apostol.pl/rozwazania/rozwazania-pisma/ewangelia-wg-%C5%9Bwi%C4%99tego-marka-13-3337

ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY
– MSZA ŚWIĘTA, EUCHARYSTIA TO:
DZIĘKCZYNIENIE ZA OFIARĘ JEZUSA CHRYSTUSA

DLA ZBAWIENIA ŚWIATA,
DZIĘKCZYNIENIE ZA OBECNOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

W KOMUNII ŚWIĘTEJ

ADWENT – czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pana Jezusa – Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się nowy Rok Kościelny pod hasłem „ZGROMADZENIE NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”, ale niech nie będzie to tylko hasło, lecz wezwanie by świadomie i gorliwie uczestniczyć w niedzielę i święta, a w miarę możliwości także w ciągu tygodnia w spotkaniu z Panem Jezusem we Mszy Świętej. ADWENT jest czasem by odnowić serce, myślenie, postępowanie – bardziej zwrócić się ku Panu Bogu, a może zaangażować się w prace przy świątyni, a może pomóc sąsiadowi, bliźniemu, słabszemu. W nowym Roku Kościelnym skierujmy oczy na ołtarz i tajemnicy Mszy Świętej które będą w pełniejszy sposób wyjaśniane. warto korzystać z prasy katolickiej, albo dostępnych na stronie internetowej linków do mediów katolickich. Szczęść Boże na ten nowy Rok Kościelny, z nadzieją, że pandemia ustąpi i nasza wiara się umocni, a miłość i życzliwość będzie przenikała relacje międzyludzkie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W niedzielę 29 listopada – I niedziela Adwentu, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Różaniec godz. 10:30. Spowiedź Święta w ciągu całego tygodnia przed lub po Mszy Świętej.

1a. List Pasterski Ks. Abp. Adama Szala – Metropolity Przemyskiego. https://przemyska.pl/2020/11/25/list-metropolity-przemyskiego-na-1-niedziele-adwentu-2020/

1b. Od 29 listopada do 7 grudnia módlmy się nowenną przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

1c. Z radością przyjmujemy wiadomość, że Sejm ustanowił rok 2021 Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego – artykuł w „Niedzieli”.

1d. MÓDLMY SIĘ SŁOWAMI PIEŚNI:

1. Czekam na Ciebie, dobry Boże,
Przyjdź do mnie Panie, pospiesz się.
Niech Twoja łaska mi pomoże,
Chcę czystym sercem przyjąć Cię.

Przyjdź do mnie, Panie, mój dobry Boże,
Przyjdź i nie spóźniaj się.
Przyjdź do mnie, Panie
Przyjdź z łaską swoją,
Przyjdź i nie spóźniaj się.

2. Wśród licznych trosk i niepokojów,
Kiedy już sił nie starcza nam,
Karmisz nas, Panie, swoim Ciałem,
Tyś nasza moc, nasz Bóg i Pan.

AVE MARYJA, ŁASKI PEŁANA, PAN Z TOBĄ,
ODNÓW SERCA I MYŚLI LUDU BOŻEGO

2. W poniedziałek 30 listopada, święto św. Andrzeja Apostoła – Msza Święta o godz. 17:00.

3. We wtorek 1 grudnia, Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny i Roraty  o godz. 6:00.

4. W środę 2 grudnia, Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00.

5. W czwartek 3 grudnia, I czwartek miesiąca i wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny i Roraty o godz. 6:00. Módlmy się o obfitość Łask Bożych dla Księdza Proboszcza oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, a także za alumnów, kleryków i diakonów – Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Litania do bł. Jana Wojciecha Balickiego.

6. W piątek 4 grudnia, I piątek miesiąca, wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Spowiedź Święta od godz. 16:00. Msza Święta o godz. 17:00.

7. W sobotę 5 grudnia, I sobota miesiąca, Msza Święta z różańcem fatimskim o godz. 17:00.

8. W niedzielę 6 grudnia – II niedziela Adwentu, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Różaniec godz. 10:30. Po obu Mszach Świętych zmiana tajemnic różańcowych.

9. W trudnej codzienności chodźmy drogą Bożych Przykazań, drogą świętości, drogą przebaczenia, drogą miłości, drogą ku Eucharystii, drogą tych znanych Świętych i Błogosławionych. Wystrzegajmy się zła i najmniejszych pokus.

PRZYJDŹ DUCHU ŚWIĘTY.