29. niedziela zwykła – Niedziela Misyjna

18 października – 29. niedziela zwykła, Niedziela Misyjna

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza 22, 15-21

Faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Jezusa w mowie.

Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby mu powiedzieli: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie?»

Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową!» Przynieśli Mu denara.

On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?» Odpowiedzieli: «Cezara». Wówczas rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

więcej: Niezbędnik Katolika: https://niezbednik.niedziela.pl/

ROZWAŻANIE DO EWANGELII KS. JANA TWARDOWSKIEGO:

Oddajmy cezarowi to, co się należy cezarowi, a Bogu – to, co należy do Boga. Bóg i cezar – to tak, jakby się powiedziało: wszystko i nic. Stwórca i proch. Bogu należy się wszystko. Ten, kto przejmuje się Bogiem, żyje według Jego Ewangelii sam będzie wiedział, kim jest cezar i co mu się należy.

Kościół stale jest kruszony. Za wszelką cenę chcą go wciągnąć w politykę, żądając od niego programu politycznego, który jest głównie teorią i nie odpowiada ludziom.

Ten, kto żyje Ewangelią, nie potrzebuje pytać – sam wie, co się należy Stwórcy, a co przemijającemu władcy. Jezus spojrzał na monetę – nie było na niej żadnego znaku Boga.

ŹRÓDŁO: APOSTOŁ.PL

ALERT – CZAS POMOCY DLA PARAFII

W tym roku (2020) wycieczek i turystów indywidualnych jest znacznie mniej, dlatego OŚMIELAMY SIĘ PROSIĆ O WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH ZWIĄZANYCH Z ODNOWIENIEM POLICHROMII ZA OŁTARZEM wpłatami na konto Parafii:

Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa

Górzanka 50; 38-610 Polańczyk

Bank Spółdzielczy, Oddział Polańczyk

17 8642 1012 2003 1201 9577 0001

Wpłaty zatytułowane „OFIARA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO” można odliczać w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W niedzielę 18 października, 29. niedziela zwykła, Niedziela Misyjna. Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Różaniec w obronie życia poczętego i sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz w intencji Misji o godz. 10:30. Modlitwą i ofiarą wspierajmy Misjonarzy z Archidiecezji Przemyskiej posłanych do pracy w krajach misyjnych i państwach byłego Związku Radzieckiego (więcej o Misjonarzach i placówkach misyjnych na stronie: https://przemyska.pl/2020/10/17/tydzien-misyjny-2020/

1a. Przyjmijmy także wezwanie Ojca Świętego Franciszka wyrażone w Orędziu na 94 Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie!” (Iz 6,8).

1b. Październik – miesiąc różańcowy – intencji do modlitwy coraz więcej, bliskich, przyjaciół, sąsiadów chorych, cierpiących i pokrzywdzonych coraz więcej. Módlmy się za siebie nawzajem. Módlmy się w intencja i sprawach związanych z naszą społecznością i pomyślnym zakończeniem prac konserwatorskich.

2. W poniedziałek 19 października, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika oraz  Msza Święta o godz. 17:00.

3. We wtorek 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, Msza Święta o godz. 17:00.

4. W środę 21 października, Msza Święta o godz. 17:00.

5. W czwartek 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, Msza Święta o godz. 17:00.

6. W piątek 23 października, wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera oraz św. Józefa Bilczewskiego, biskupa, Msza Święta o godz. 17:00.

7. W sobotę 24 października, wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa; w Archidiecezji Przemyskiej – bł. Jana Wojciecha Balickiego, prezbitera – Patrona Archidiecezji i Dzieła Pomocy Powołaniom, Msza Święta o godz. 17:00.

8. W niedzielę 25 października, 30. niedziela zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Różaniec o godz. 10:30.

9. AVE MARYJA ODNÓW SERCA I MYŚLI LUDU BOŻEGO. Maryjo, Matko Najświętsza, z coraz większym niepokojem patrzymy w przyszłość. Wydaje się, że jesteśmy bezradni wobec szerzącego się zła. Matko Najświętsza otul nas płaszczem Swej Opieki, prowadź do Syna Swego. Matko Najświętsza, chcemy iść drogą Bożych Przykazań, drogą świętości, drogą przebaczenia, drogą miłości. WSZYSCY ŚWIĘCI I ŚWIĘTE BOŻE – MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI. Wystrzegajmy się zła i najmniejszych pokus.

NIECH na pierwszym miejscu w twoim życiu będzie PAN BÓG, PAN JEZUS – w codziennej KOMUNII ŚWIĘTEJ, DUCH ŚWIĘTY, MATKA NAJŚWIĘTSZA, ŚWIĘTY MICHAŁA ARCHANIOŁ, ŚWIĘCI ANIOŁOWIE, ŚWIĘCI PATRONOWIE – imion chrztu świętego i bierzmowania, święci tobie bliscy.

PRZYJDŹ DUCHU ŚWIĘTY.