27. niedziela zwykła

4 października – 27. niedziela zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza 21, 33-43

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu:

«Posłuchajcie innej przypowieści. Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznie, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał.

Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś ukamienowali. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mojego syna.

Lecz rolnicy, zobaczywszy syna, mówili do siebie: „To jest dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo”. Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. Kiedy więc przybędzie właściciel winnicy, co uczyni z owymi rolnikami?»

Rzekli Mu: «Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze».

Jezus im rzekł: «Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: „Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach”. Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce».

ROZWAŻANIE: MOC W SŁABOŚCI SIĘ DOSKONALI

„Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła.
Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach”.

SŁABOŚĆ I POKORA, KROCZENIE POD PRĄD
NIENACIĄGANIE BOŻYCH PRZYKAZAŃ DO RZECZYWISTOŚCI

Trudne jest w dzisiejszym świecie trzymanie się FUNDAMENTÓW WIARY.
Trudne jest PRZECIWSTAWIANIE się pokusom i przejawom zła.

Kto dziś się liczy? – Ten kto odnosi sukces.
Ten kto dominuje i okazuje swoją wyższość.
Leczenie swoich dramatów, dokuczając innym.
„Po trupach do celu” – to nie jest droga Chrześcijanina.

Może jesteś odrzuconym w grupie.
Może ofiarą, bo nie umiesz się bronić.

Najważniejsze, to iść pod prąd.
Trwać w wierze.
Nie ulegać współczesnym „wywrotowym” pomysłom na życie.
Ile krzywdy pociąga za sobą grzech i jak przenika przez kolejne pokolenia w rodzinie?
Grzech zabija!

Czas stanąć w pokorze przed Panem Bogiem Wszechmogącym.
Czas przyklęknąć przed kratkami konfesjonału.

Czas by spojrzeć na życie z nadzieją.
Z nadzieją krok po kroku naprawiać błędy z przeszłość.

Czas wpatrywać się Bożą Miłość.
Czas wierzyć, że wszelkie dobro jest Łaską Bożą.
Czas wierzyć, że trudności, bóle, słabości i nasza małość…
Ma sens, powinna nas wzmocnić, by w każdej chwili dzielić się miłością.

To nie są puste słowa – to walka wewnętrzna.
To codzienne moje własne decyzje.
Jak przeżyję dzisiaj, jutro i każdy następny dzień?

Świętość, miłość Boga i bliźniego,
Uczciwość, wierność i poświęcenie,
Dobroć i wzajemna modlitwa i troska,
OTO KIERUNKI NASZGO DZIAŁANIA

Żyjmy w Łasce Uświęcającej,
Komunia Święta niech będzie naszym codziennym pokarmem
na drodze do Życia Wiecznego – do Zbawienia.
AMEN

1. W niedzielę 4 października, 27. niedziela zwykła, Msze Święte o godz. 6:30, 11:00 i 18:00 z Różańcem.

1a. W niedzielę 4 października – pielgrzymka z Górzanki do Łopienki o godz. 7:00. Msza Święta odpustowa w Łopience o godz. 11:00.

1b. List Pasterski Konferencji Episkopatu Polski zapowiadający XX Dzień Papieski pod hasłem TOTUS TUUS.

1c. Październik – miesiąc różańcowy – intencji do modlitwy coraz więcej, bliskich, przyjaciół, sąsiadów chorych, cierpiących i pokrzywdzonych coraz więcej. Módlmy się za siebie nawzajem. Módlmy się w intencja i sprawach związanych z naszą społecznością i pomyślnym zakończeniem prac konserwatorskich.

2. W poniedziałek 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, Msza Święta o godz. 18:00.

3. We wtorek 6 października, wspomnienie św. Brunona, prezbitera, Msza Święta o godz. 18:00.

4. W środę 7 października, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, Msza Święta o godz. 18:00.

5. W czwartek 8 października, Msza Święta o godz. 18:00.

6. W piątek 9 października, wspomnienie świętych męczenników Dionizego, biskupa, i Towarzyszy oraz św. Jana Leonardiego, prezbitera, Msza Święta o godz. 18:00.

7. W sobotę 10 października, Msza Święta o godz. 18:00.

7a. W sobotę 10 października, w Asyżu odbędzie się beatyfikacja Carlo Acutisa, geniusza komputerowego, który zmarł w 2006 r. w wieku zaledwie 15 lat.

7b. W sobotę 10 października, Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku spotkanie członków Róż Różańcowych z Dekanatu Solina, początek o godz. 9:30. szczegóły

8. W niedzielę 11 października, 28. niedziela zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Zmiana tajemnic różańcowych.

8a. W niedzielę 11 października – XX Dzień Papieski, pod hasłem TOTUS TUUS. https://dzielo.pl/dzien-papieski/dzien-papieski-2020/haslo/

8b. W razie nieobecności Księdza, Różaniec o godz. 18:00.

9. AVE MARYJA ODNÓW SERCA I MYŚLI LUDU BOŻEGO. Maryjo, Matko Najświętsza, z coraz większym niepokojem patrzymy w przyszłość. Wydaje się, że jesteśmy bezradni wobec szerzącego się zła. Matko Najświętsza otul nas płaszczem Swej Opieki, prowadź do Syna Swego. Matko Najświętsza, chcemy iść drogą Bożych Przykazań, drogą świętości, drogą przebaczenia, drogą miłości. WSZYSCY ŚWIĘCI I ŚWIĘTE BOŻE – MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI. Wystrzegajmy się zła i najmniejszych pokus.

NIECH na pierwszym miejscu w twoim życiu będzie PAN BÓG, PAN JEZUS – w codziennej KOMUNII ŚWIĘTEJ, DUCH ŚWIĘTY, MATKA NAJŚWIĘTSZA, ŚWIĘTY MICHAŁA ARCHANIOŁ, ŚWIĘCI ANIOŁOWIE, ŚWIĘCI PATRONOWIE – imion chrztu świętego i bierzmowania, święci tobie bliscy.

PRZYJDŹ DUCHU ŚWIĘTY.