26. niedziela zwykła

27 września – 26. niedziela zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza 21, 28-32

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: «Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: „Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Ten odpowiedział: „Idę, panie!”, lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: „Nie chcę”. Później jednak opamiętał się i poszedł. Który z tych dwóch spełnił wolę ojca?» Mówią Mu: «Ten drugi».

Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wy mu nie uwierzyliście. Uwierzyli mu zaś celnicy i nierządnice. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć».

więcej: Niezbędnik Katolika: https://niezbednik.niedziela.pl/

ROZWAŻANIE: CZAS SIĘ OPAMIĘTAĆ

Świat pokus,
świat wyzwań, nadążania za wszystkim co nowe i modne…
STOP!
Twoim i moim drogowskazem jest Najświętsza Ewangelia,
Twoim i moim drogowskazem są Przykazania Miłości, 10 Przykazań Bożych, 5 Przykazań Kościelnych,
Twoja i moja wiara zawarta jest w Wyznaniu Wiary i Składzie Apostolskim.
I człowiek w tym świecie…
Człowiek ochrzczony…
Chrześcijanin w którym toczy się walka dobra ze złem.
Człowiek w świecie dylematów, rozterek, decyzji.
STOP!
TRZEBA DZIŚ BYĆ BARDZO SILNYM, BY WYTRWAĆ, BY ZACHOWYWAĆ PRZYKAZANIA…
TRZEBA DZIŚ BYĆ BARDZO SILNYM, BY ZŁA NIE NAZYWAĆ DOBREM.

Może czas sięgnąć po „Rachunek sumienia”?
Może zweryfikować swoje życie?
Czy uczestnictwo we Mszy Świętej i modlitwę stawiam na pierwszym miejscu?
Czy przez alkohol i inne używki nie cierpią najbliżsi?
Czy sąsiad nie jest wrogiem numer 1?

„[Ojciec] Zwrócił się do drugiego [syna] i to samo powiedział.
Ten odparł: „Nie chcę”. Później jednak opamiętał się i poszedł.”

Jest czas dobra, czas błędu i czas nawrócenia – OPAMIĘTANIA.
Zawsze jest czas nawrócenia.
Niech nawrócenie przychodzi szybko, jak najszybciej.

„Powiedz ludziom że kocham ich, że się o nich wciąż troszczę,
Jeśli zeszli dziś z moich dróg, powiedz, że szukam ich”

Świętość, miłość Boga i bliźniego,
Uczciwość, wierność i poświęcenie,
Dobroć i wzajemna modlitwa i troska,
OTO KIERUNKI NASZGO DZIAŁANIA

Żyjmy w Łasce Uświęcającej,
Komunia Święta niech będzie naszym codziennym pokarmem
na drodze do Życia Wiecznego – do Zbawienia.
AMEN 

ALERT – CZAS POMOCY DLA PARAFII

W tym roku (2020) wycieczek i turystów indywidualnych jest znacznie mniej, dlatego OŚMIELAMY SIĘ PROSIĆ O WSPARCIE PRAC KONSERWATORSKICH ZWIĄZANYCH Z ODNOWIENIEM POLICHROMII ZA OŁTARZEM wpłatami na konto Parafii:

Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa

Górzanka 50; 38-610 Polańczyk

Bank Spółdzielczy, Oddział Polańczyk

17 8642 1012 2003 1201 9577 0001

Wpłaty zatytułowane „OFIARA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO” można odliczać w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W niedzielę 27 września, 26. niedziela zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00, o godz. 10:30 Różaniec.

1a. Kończąc nowennę do św. Michała Archanioła pamiętajmy o nieustannej walce dobra ze złem. Pamiętajmy, że tak wiele w życiu rodzinnym i społecznym zależy od naszych decyzji, czy pójdę na Mszę Świętą, czy modlimy się w rodzinie, czy pomożemy sąsiadowi, czy jesteśmy uczciwi, czy umiemy rozpoznać i odrzucić złe pokusy? Bądźmy mężni w walce ze złem.

1b. W obliczu pandemii korona-wirusa módlmy się za siebie nawzajem, za naszych najbliższych za nasze środowiska pracy i inne miejsca spotkań, aby Dobry Bóg zachował nas od złego. Módlmy się o miłość i łagodność, uczynność i życzliwość – o dar bezinteresownego służenia bliźnim, módlmy się o litość Boga Ojca Wszechmogącego na Polską i całym światem.

2. W poniedziałek 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika, Msza Święta o godz. 18:00.

3. We wtorek 29 września, Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Msza Święta o godz. 18:00.

4. W środę 30 września, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, Msza Święta o godz. 8:00.

5. W czwartek 1 października, I czwartek miesiąca –  módlmy w intencji Seminarzystów i Alumnów rozpoczynających studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu; módlmy w intencji młodzieży o nie zagłuszanie Bożego Wezwania i odwagę do radykalnego pójścia za Panem Jezusem; módlmy się o obfitość łask Bożych, siły i zdrowie dla Księdza Proboszcza; niech wspominana dziś św. Tereska od Dzieciątka Jezus, dziewica, doktora Kościoła wstawia się za Nimi, Msza Święta z Różańcem o godz. 18:00. Wspierając Dzieło Pomocy Powołaniom przy WSD w Przemyślu módlmy się Litanią do bł. Jana Wojciecha Balickiego.

6. W piątek 2 października, I piątek miesiąca, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, Spowiedź Święta od godz. 17:00, Msza Święta z Różańcem o godz. 18:00.

7. W sobotę 3 października, I sobota miesiąca, Msza Święta z Różańcem Fatimskim o godz. 18:00.

8. W niedzielę 4 października 27. niedziela zwykła, Msze Święte 6:30 i 18:00 (wieczorem Różaniec). W dniu imienin módlmy się w intencji Ojca Świętego Franciszka, także ks. dr Franciszka Rząsy z Jarosławia.

8a. W niedzielę 4 października – pielgrzymka z Górzanki do Łopienki o godz. 7:00. Msza Święta odpustowa w Łopience o godz. 11:00. Szczegóły

9. SPOTKANIE ZE ŚW. MICHAŁEM ARCHANIOŁEM – mamy potężnego orędownika w niebie. DZIŚ wobec zagrożeń uderzających w nasze życie duchowe, w naszą wiarę, w nasze wartości moralne, w nasze autorytety, DZIŚ, kiedy czasu brakuje, kiedy zmęczenie jest wymówką, nałogi, rozwiązłość, uległość pokusom – przekraczają próg naszych domów – WZYWAJ POMOCY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA – NIECH POGROMCA SZATANA CODZIENNIE DZIAŁA, CODZIENNIE BĘDZIE OBECNY W TWOIM ŻYCIU.

NIECH na pierwszym miejscu w twoim życiu będzie PAN BÓG, PAN JEZUS – w codziennej KOMUNII ŚWIĘTEJ, DUCH ŚWIĘTY, MATKA NAJŚWIĘTSZA, ŚWIĘTY MICHAŁA ARCHANIOŁ, ŚWIĘCI ANIOŁOWIE, ŚWIĘCI PATRONOWIE – imion chrztu świętego i bierzmowania, święci tobie bliscy.

PRZYJDŹ DUCHU ŚWIĘTY. AVE MARYJA ODNÓW SERCA I MYŚLI LUDU BOŻEGO. WSZYSCY ŚWIĘCI I ŚWIĘTE BOŻE – MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI. Wystrzegajmy się zła i najmniejszych pokus.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom
złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył,
pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich
po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.