22 maja – VI niedziela wielkanocna

BŁ. BRONISŁAW MARKIEWICZ – PATRON ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2021/2022

2022 – Rok bł. Bronisława Markiewicza w Archidiecezji Przemyskiej

22 MAJA 2022 – BEATYFIKACJA SŁUGI BOŻEJ PAULINY JARICOTT

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

2022 – ku beatyfikacji Sługi Bożej Pauliny Jaricot

Modlitwy do św. Rity – Nowenna 13-21 dzień każdego miesiąca.

2022-2023 – Synod w Kościele Powszechnym

2021/2022 – Rok Kościelny „Posłani w pokoju Chrystusa”

22 maja VI niedziela Wielkanocna

Słowa Ewangelii według Świętego Jana 14, 23-29

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.

To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.

A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie».

Nie ma już powodów do lęku, takiego destrukcyjnego, który utrudnia życie, a nie tylko ostrzega przed realnym niebezpieczeństwem. Jezus daje nam pokój, który opiera się na Miłości Boga do nas. To nie jest „spokój”, albo chwilowe „zawieszenie broni”. To jest pokój wieczny, bo oparty na wiecznej Miłości Boga.

Mówi się, że „jak trwoga, to do Boga”. A może jest raczej tak, że „jak trwoga”, to Bóg przychodzi sam. Bóg bardzo chce „przebywać” w nas. By jednak mogło tak być, potrzebna jest nasza zgoda, która wyraża się przyjęciem Jego nauki. Boga bowiem przyjmujemy faktycznie dopiero wtedy, gdy przyjmujemy jednocześnie Jego Obecność, Jego Miłość i Jego Mądrość.

Litania do św. Andrzeja Boboli

1. W niedzielę 22 maja – VI niedziela Wielkanocna. Msze Święte 8:00 i 11:00, Nabożeństwo majowe Litania loretańska i dziesiątek Różańca o godz. 10:30. O godz. 11:00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – módlmy się za te dzieci, które przyjmą Pana Jezusa do swojego serca po raz pierwszy. I my uwielbiajmy Pana Jezusa, który mieszka w nas.

1a. W niedzielę 22 maja – wspomnienie św. Rity z Casscia, zakonnicy – orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych – prośmy św. Ritę o wstawiennictwo, dziękujmy Panu Bogu i św. Ricie za życie Księdza Piotra. Święta Rita nieraz uratowała życie Księdza Proboszcza. Św. Rito módl się za nami.

Modlitwy do św. Rity – Nowenna 13-21 dzień każdego miesiąca.

1b. W niedzielę 22 maja – w Lyonie – beatyfikacja św. Pauliny Jaricot – założycielki Wspólnoty Żywego Różańca i Papieskich Dzieł Misyjnych. Módlmy się o nasze uświęcenie przez modlitwę różańcową i ofiarę na rzecz misji zagranicznych.

Jakie są źródła powstania Róż Różańcowych – Kół Żywego Różańca?

2022 – ku beatyfikacji Sługi Bożej Pauliny Jaricot

2. W poniedziałek 23 maja – św. Leoncjusza z Rostowa, biskupa – Msza Święta z majówką o godz. 18:00.

3. We wtorek 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – Msza Święta z majówką o godz. 18:00.

4. W środę 25 maja – wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła św. Grzegorza VII, papieża, św. Magdaleny Zofii Barat, dziewicy (Patronki Parafii – Warszawa-Grabów) – Msza Święta z majówką o godz. 18:00.

5. W czwartek 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera – Msza Święta z majówką o godz. 18:00.

6. W piątek 27 maja – wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa – Msza Święta z majówką o godz. 18:00. Początek nowenny przed UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.

7. W sobotę 28 maja – wspomnienie św. Germana z Paryża, biskupa – Msza Święta z majówką i nowenną do Ducha Świętego o godz. 18:00.

8. W niedzielę 29 maja – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA ODPUST W GÓRZANCE. Msza Święta pierwsza o godz 8:00 i główna odpustowa o godz. 12:00, której będzie przewodniczył Ks. Stanisław Kozioł z Rudenki. Nabożeństwo majowe przed Sumą.