20 czerwca – XII niedziela zwykła

INTENCJE PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY – CZERWIEC 2021

Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa

Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

2021 ROK ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA W ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

MODLITWA O WSTAWIENNICTWO ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA

Boże, Miłości nieskończona, Ty powołałeś świętego Józefa Sebastiana, biskupa, do współpracy w dziele zbawienia ludzi, aby słowem, pismem i przykładem prowadził wiernych do Ciebie przez Najświętsze Serce Jezusa, źródło życia i świętości. Spraw, abyśmy na jego wzór coraz pełniej żyli Tobą i szerzyli Królestwo Twojej miłości wśród naszych braci. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

P. Święty Ojcze Józefie Sebastianie.

W. Módl się za nami!

2021 – Rok św. Józefa

2021 – Rok św. Jakuba Apostoła – odkrywajmy szlaki CAMINO

2021 – w oczekiwaniu na Beatyfikację Sługi Bożego Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego

MODLITWY – do Ducha Świętego, Matki Bożej, św. Józefa, św. Józefa Sebastiana Pelczara

20 CZERWCA – XII niedziela zwykła

Słowa Ewangelii według Świętego Marka 4, 35-41

Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów: «Przeprawmy się na drugą stronę». Zostawili więc tłum, a Jego zabrali, tak jak był w łodzi. Także inne łodzie płynęły z Nim.

A nagle zerwał się gwałtowny wicher. Fale biły w łódź, tak że łódź już się napełniała wodą. On zaś spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Zbudzili Go i powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?» On, powstawszy, zgromił wicher i rzekł do jeziora: «Milcz, ucisz się!» Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza.

Wtedy rzekł do nich: «Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary!» Oni zlękli się bardzo i mówili między sobą: «Kim On jest właściwie, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?»

Obecność Boga w naszym życiu nie chroni nas przed przeciwnościami i niebezpieczeństwem, tak jak obecność Jezusa w łodzi nie chroniła Apostołów przed gwałtownym wichrem i falami zalewającymi łódź. Obecność Boga (komunia z Nim) bezwzględnie chroni nas tylko przed śmiercią wieczną. Owszem, niekiedy Bóg w cudowny sposób ucisza burze w naszym życiu, ale pozwala też, byśmy zmagali się z przeciwnościami. One są bowiem bardzo nam potrzebne. Bez przeciwności i trudności nie ma wzrostu w Miłości, a przecież to jest nam najbardziej potrzebne.

1. W niedzielę 20 czerwca – XII niedziela zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 10:30.

2. W poniedziałek 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

3. We wtorek 22 czerwca – wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa oraz świętych męczenników Jana Fishera, biskupa i Tomasza More’a, pielgrzymka dzieci Pierwszokomunijnych do Kalwarii Pacławskiej – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

4. W środę 23 czerwca – wigilia uroczystości narodzenia św. Jana Chrzciciela – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

5. W czwartek 24 czerwca – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela – Msza Święta o godz. 19:00

6. W piątek 25 czerwca – wspomnienie bł. Doroty z Mątowów – Mszy Świętej nie będzie.

7. W sobotę 26 czerwca – wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, Patrona Sanoka – Msza Święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Różańcem Fatimskim o godz. 19:00.

8. W niedzielę 27 czerwca – XIII niedziela zwykła, Msze Święte o godz. 8:00 i 11:00. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 10:30. W kalendarzu liturgicznym 27 czerwca przypada wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy – odpust w Myczkowie i Rudence.

9. CZERWIEC 2021 r. – STOJĄ JUŻ RUSZTOWANIA, KONSERWATORKI PRACUJĄ. Jest to kolejny etap prac konserwatorskich związanych z odnowieniem polichromii na bocznej (południowej) ścianie nawy, także odnawiany będzie łaciński ołtarz główny. Ofiary na ten cel można składać w zakrystii lub wpłacać na konto Parafii. OFIARODAWCOM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE I PAMIĘTAMY O KAŻDYM W MODLITWIE. Ofiary zatytułowane „na cele kultu religijnego” można odliczać od podatku PIT.

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Bank Nowy BFG S.A.