Prace konserwatorskie

Drodzy Pielgrzymi i Przyjaciele naszej Świątyni,

PRACE KONSERWATORSKIE W ŚWIĄTYNI W GÓRZANCE 2021

Prace konserwatorskie w naszej świątyni i wokół niej są prowadzone od ponad 20 lat. Z roku na rok przyczyniają się do zachowania i odnowienia elementów wyposażenia świadczących o trudnej i bogatej historii Świątyni oraz miejscowości Górzanka, a także zatopionego w 1967 r. kościoła w Wołkowyi.

Po wymianie więźby dachowej i pokrycia dachu w latach 2016-2017, Parafia przystąpiła do odnawiania polichromii na ścianach prezbiterium w latach 2018-2020. W roku 2021 prace konserwatorskie będą prowadzone na południowej ścianie nawy.

Prace konserwatorskie są finansowane ze środków samorządowych i z dotacji urzędu konserwatorskiego, potrzebny jest także wkład własny. Prosimy więc Pielgrzymów, Turystów i Przyjaciół o wsparcie prac konserwatorskich do skarbonek i na konto Parafii

Parafia Rzymsko-Katolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa:
Górzanka 50; 38-610 Polańczyk
Bank Nowy BFG S.A.
17 8642 1012 2003 1201 9577 0001

Wpłaty zatytułowane „OFIARA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO” można odliczać w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego.

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, ŻYCZYMY OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH I ZAPEWNIAMY O NASZEJ MODLITWIE.

BÓG ZAPŁAĆ.